2018. június 10. vasárnap 10:00-20:00


zenei és gasztroszínpad
piac: zsidó gasztronómia & judaika vásár
séták a történelmi zsidónegyedben
• chillout-sarok
Kalandház gyerekeknek
civil utca: zsidó szervezetek és magyar ajkú zsidóság bemutatkozása
zsidó Budapest portya
• Hohmecolás pult
Esküvő sátor
• popup utcai kiállítás a Fortepan fotópályázat képeivel, kortárs zsidó irók fényképkamrájából
• El Al check in pult – nyerj repülő jegyet IZRAELBE!

 

NAGYSZÍNPAD

(a Kazinczy utca és a Wesselényi utca találkozásánál)
A nagyszínpad műsorvezetője: Kerekes-Katz Petra

 10:00  Air Corde Trio: Állati zenék
– bevezetés a klasszikus zene világába a Mazsihisz támogatásával
 11:15  A Benjamin óvoda táncbemutatója
 12:00  Zsidó mesék
– a Lauder iskola színjátszó köre legfiatalabb tagjainak előadásában
 13.00  Jack a kábel
– a Lauder iskola diákjainak koncertje
 14:00  Naim Klezmer Banda
– A Lauder iskola növendékeiből álló Klezmer zenekar koncertje
 15:00  Bíró Nóra és Olti Dávid koncertje népszerű héber dalokból
 15:30  Machol Hungaria – Hóra táncház
 16:30  Derech Erec
– zsidó zenék a világ minden tájáról. A Hamsa zenekar koncertje
 18:30  Női karzat
– Dina Pandzarisz, Polnauer Flóra, Fritz Zsuzsa és Jónás Vera különleges koncertje csak a Judafesten

 

GASZTROSZÍNPAD

(a Kazinczy utca Dob és Király utca között szakaszán)
Változatos, fűszeres, egészséges, izgalmas, sokszínű – gasztroszínpadunkon a zsidó konyha hagyományaiba és mai formájába pillanthatnak be az érdeklődők, és persze ne feledkezzünk meg a lényegről: a finom ételek kóstolásáról! A színpad műsorvezetője: Bognár Anna

 12:00  Jiddise Pápe, avagy férfiak fakanállal
– főzőshow és kóstoló: dr. Raj Ferenc rabbi (Bét Orim Reform Zsidó Hitközség)
 13:00  Salátaparadicsom, de nem paradicsomsaláta
– a legfinomabb izraeli saláták – bemutató és kóstolás
 14:00  Peter Hoffmann bemutatója és kóstolója
– egy New York-i sztárséf a Judafest gasztroszínpadán megmutatja, hogyan lehet valami finom és egészséges
 15.00 Jiddise Pápe, avagy férfiak fakanállal
– főzőshow és kóstoló: Verő Tomi rabbi (Frankel utcai zsinagóga)
 16:00  A saksuka diszkrét bája, avagy hogyan készül az izraeli lecsó és hogyan készítsük el Pesten
– Wossala Rozina és Krausz Gábor megmutatja
 17:00  Csupacsoki: izraeli és zsidó csokikülönlegességek
– Fűszeres Eszter tálalásában